Oh my life!

Wpis

środa, 07 marca 2018

Recenzja: Kerry Drewery - "Cela 7" i "Dzień 7 "

Tak jak niektórzy nie lubią pożegnań, tak ja nie lubię powitań. Zamiast górnolotnych słów, napiszę Wam po prostu zwykłe "cześć" i zaczynamy!

Moja biblioteczka jest dość spora. Po dniu w pracy, lubię położyć się na łóżku bądź wskoczyć do wanny z książką w ręce (Ha! Jeszcze nigdy do wody mi nie wpadła!). Na miniony dzień zakochanych dostałam w prezencie książkę angielskiej autorki Kerry Drewery - "Cela 7". Myślicie, że istnieje sprawiedliwy system sprawiedliwości w kraju? Nie w tej książce.

Główna bohaterka - Martha, zostaje skazana za zabicie znanego i uwielbianego przez ludzi celebrytę. Jednak to nie sąd zdecyduje o jej losie. To społeczeństwo wymierzy jej karę - życie albo śmierć. W tym systemie sprawiedliwości nie ma miejsca na odcienie szarości, wszystko jest czarne lub białe. Istnieje siedem cel, a oskarżony codziennie przenosi się do kolejnej, aby siódmego dnia widzowie zdecydowali o winie za pomocą głosowania. Nie ma sądów ani obrońców więc jak odkryć prawdę? 

"Nie ma rzeczy potężniejszej niż władza".

A w tym systemie władzę mają tylko ludzie bogaci, którzy mogą pozwolić sobie na masowe wysyłanie sms-ów o treści - ŻYCIE lub ŚMIERĆ. Biedniejsi mogą tylko patrzeć, a niewinni tylko czekać...

Media manipulują społeczeństwem, pokazują tylko to co jest dla nich korzystne. Osoby które sprzeciwiają się systemowi, są usuwani poprzez wpływanie na opinię publiczną. Eksperci którzy są jednostronni, fałszowanie danych i stronniczość to cechy programu telewizyjnego w którym pokazana jest droga skazańców.

Po przeczytaniu książki Kerry Drewery, każdy czytelnik zada sobie pytanie: Co to naprawdę jest sprawiedliwość? Jak wiele można poświęcić dla zmiany systemu? Jak daleko media i rząd są w stanie posunąć się żeby osiągnąć własny cel?

Na te pytania możemy odpowiedzieć sobie po przeczytaniu kontynuacji czyli "Dzień 7". Jednak, ostrzegam, pojawią się kolejne! 

Zaletą tych książek jest to, że uświadamia czytelników o komercjalizacji świata. Odpowiada na wiele ważnych w dzisiejszym technologicznie świecie. Zachęca do myślenia i pobudzę wyobraźnie. Jak to jest być jednocześnie katem, sędzią, obrońcą i prokuratorem? Dowiecie się po przeczytaniu, do czego gorąco zachęcam!

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
gagatek95
Czas publikacji:
środa, 07 marca 2018 19:55

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny